İdeal Kiloda YAZA MERHABA demek için…….

 

Yine bir yaz daha geliyor. Her ilkbaharda yazın ideal kiloda olma hayalleri kurarız ama bir süre sonra bu hayal başka bahara ertelenir.

Oysa ki her şey sadece ve sadece bizim ellerimizde.

Denemelisin, yeniden denemelisin, bir daha denemelisin, daha iyisini denemelisin hatta kendini aşmayı denemelisin. İşte tam bu noktada YAŞAM size muhteşem kapılarını açacak.
Bir sır vereyim; üzülmek, ah vah demek, başaranlara bakıp hayal kurmak hiç bir işe yaramıyor. Sadece kendimizi oyalıyoruz. Başlamaya cesaret edemeyince bir sürü şeyin arkasına saklanıyoruz. Zamanım yok, çocuğum var, param yok. Oysa ki çocuk varsa daha çok hareket etme şansına sahipsin, paran yoksa yollar bizim, evde yapılabilecek bir sürü harika video var.

Gerçek şu ki ‘BAŞLAMAK TEK SEÇENEK’ şu an, şimdi… ne yarın ne de pazartesi ŞİMDİ 💪🏻 Yoksa bir ömür ertelemelerle geçeeeer gider. Emin olduğum şey ne biliyor musunuz, varoluşumuzun amacı hedonist bir yaklaşımla bütün yemekleri biz yiyelim değil, güzellikler yaratmak. Hadi kendimizden başlayalım.
Hayallerimizden ve tutkularımızdan vazgeçmemek lazım. Eğer vazgeçersek bedenimiz bu dünyada var olur ama yaşamımız son bulur.

Kendi üzerimizde çalışarak elde edemeyeceğimiz hiç bir başarı yok. O zaman bu yaz hayalini kurduğumuz ‘o’ ideal bedene kavuşacağımız yaz olsun.

Bahar Pançuk Deniz

0 533 743 52 25