ONLINE ZAYIFLAMA KOÇU NE DEMEK

Zayıflama koçun olması demek, hem diyetisyenin, hem spor hocan, hem personal trainer’ın, hem terapistin, hem sırdaşın kısacası her şeyin bir arada her an senin yanında olması demek…. Ama aslında siz beni nasıl tanımlıyorsanız, ben oyum. Arkadaşlık tadında, dostluk gibi ama aslında bambaşka bir boyutta, bambaşka bir diyalog.

Başarıyı getiren ve iyi bir koçta olması gereken en önemli şey; bütün bu yollardan sizinle yürümeden önce ben geçtim, yaşadım, denedim ve bizzat kendim başardım. Kilolu olmanın psikolojisini de, ideal bedene ulaşmanın keyfini de bizzat yaşadım. Kazanacağınız özgürlüğün değerini bildiğim içinde bu işi acayip ciddiye alıyorum. Çünkü ideal kilo özgürlüğümdür ve biliyorum ki enin de özgürlüğündür.

IMG-20150310-WA0006

Bir zayıflama koçu beslenme uzmanı değildir, olmasına gerekte yok…,O, aslında zayıflama hedefli bir yaşam koçudur…

Ama yine de bir sürü programa katıldım, değişik sertifikalar aldım; (Uluslararası Sağlık ve Beslenme Koçluğu Sertifikası, Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifikası, Uluslararası EFT uygulayıcısı sertifikası, Uluslararası Profesyonel Eğitim Danışmanlığı Sertifikası) ben de bir çok şeyi inceledim, irdeledim. Ve zayıflama konusunda şunu fark ettim, sadece diyet yapmak işe yaramıyordu, sadece spor yapmakta bir işe yaramıyordu. Bütün diyet kitaplarını yutsanız da, diyetisyenlerin kapısını aşındırsanız da, saatlerce spor salonuna kapansanız da olmuyordu, olamıyordu. Kalıcılık sağlanamıyordu, ver al döngüsünden kurtuluşun yolu bu değildi. Nasıl ki çok tatlı yiyen birinin hayatından, onu çıkardığınızda, yerine başka bir şey koymanız gerekir, doğanın kuralı her boşluk bir süre sonra dolar. Yaşadığımız büyük acıların bile yerini zamanla başka bir şey alır. O zaman bir şeyi değiştirmek için dönüştürmek gerekliydi, onu ortadan kaldırmak yeterli olmuyordu.

14470465_1236369663082197_6843156103690044253_n

Spora gelince, insan hareket için yaratılmış bir canlıdır ve yine kişiye özel olmalı her üyemin programı. Ben çocukluğumdan beri lisanslı sporcu olduğum için halen atletizm branşında lisanslı sporcu olarak uzun mesafe ve ultramaraton koşularına katılıyorum. Aynı zamanda Egedeniz Spor Kulübünün kurucusu ve başkanıyım. Sporcu beslenmesi zaten yıllardır özel ilgi alanım.Herkesin potansiyeli farklıdır, bir zayıflama koçu bunun ayırdını iyi yapabilen biri olmalıdır.

Hepimizin bir varoluş sebebi vardır,er yada geç buna ulaşırız. Benimde elektrik mühendisliğinden vazgeçip beden mühendisliğine uzanan yolculuğum benim varoluş sebebim. Zayıflama yaşam koçluğunda dokunabildiğim, mutlu sona ulaştırdığım her kişi benimde mutluluğum oluyor. Aynı Mimar Sinan’ın varoluş sebebini 49 yaşında bulduğu gibi; 49 yaşına kadar yeniçeri olan Mimar Sinan katıldığı seferlerde sanat eserlerini inceliyordu. Boğdan seferi sırasında ordunun Prut Nehri’nden geçmesi gerekiyordu. Bunun için günlerce uğraşıldı, ancak kurulan köprüler bir türlü tutmadı. Bunun üzerine Kanuni Sultan Süleyman, bu köprüyü yapabilecek birinin bulunmasını istedi. Vezir Damat Çelebi Lütfi Paşa, Sinan’ın bu işin üstesinden geleceğine inandığı için görevi ona verdi. Sinan, incelemelerinin ardından iki haftadan kısa bir süre içinde köprüyü başarıyla kurdu. Bunun ardından Sinan, başmimarlık görevine atandı ve tüm o harika eserleri 50 yaşından sonra yapmaya başladı.

Doğru bir zayıflama koçu sizi yeni hayatınıza götürür….

Online destek zayıflama sistemimiz ya da Bireysel çalışmalar yaptığımız yatılı programlarımızdan hangisi size uygun ise hazır olduğunuzda biz sizin için hazırız…

www.bedenmuhendisi.com.tr