Hakkımda

 

 

2012

 

Sizin yaşadığınız tüm sorunları ve sonuçta hayal kırıklıklarını, ümitsizliği ben de yaşadım. Onun için sizi çok iyi anlıyorum. Ama merak etmeyin iyi haber var; ben başardım, siz de başarabilirsiniz….

DSC01107

Bir gün hayatımın hiçte hayal ettiğim noktada olmadığını fark ettim. Tüm yaşadığım zorluklardan sonra yıllarca ‘durumumuz iyi olsun çocuğumuz istediği her şeye kavuşsun’ diyerek ertelediğimiz bebeğimiz, canımız engelliydi. Ümitsizlik, çaresizlik, başarısızlık duyguları, sürekli artan kilolarıma ilave sağlığım da bozulmaya başlamıştı. Çare arayışlarım süresince çalmadığım kapı kalmamıştı. Onlarca diyetisyenden, akapunktura, nefes çalışmalarından meditasyona, mide balonundan, liposuctiona, haplardan, mucize tozlardan, kamplardan, psikologlara kadar her yöntemi denemiştim. Ama olmuyordu. Sürekli ver al ver al döngüsü içinde her seferinde verdiğimden daha fazlasını alıyordum. Sonunda sağlığım iyice bozulmaya başlamıştı. Tansiyon ilacı kullanmaya başlamıştım, şeker tehlike sınırına gelmişti, allerjilerim yüzünden çantamda acil durum iğnesi taşıyordum,safra kesemin hemen alınması gerekiyordu  ve kronik yorgunlukla baş başaydım, her yerim ağrıyordu fibromiyalji diyordu doktorlar. En başta Türkiye olmak üzere, Hindistan, İngiltere, ABD bir çok ülkede değişik deneyimler yaşadım ama hep bir yerlerde eksik bir şeyler vardı, kalıcı çözüm gelmiyordu. Tam bütün sorumluluğu kadere yükleyip durumumu kabullenip kabuğuma çekilmişken, küçük kızımın bir cümlesi beni kendime getirdi. O annesini istiyordu…
2013

 

Bir süre yola bir rehberle devam ettim. Bu yolculukta olumlu, olumsuz çok şey öğrendim. Öncelikle ideal kiloma geldim ama ideal kiloya gelmek kalıcılık için yeterli olmuyordu ve ideal kiloya gelmek maalesef kilolu olmaya neden olan sorunları da çözmüyordu. Hatta geri dönüşü çok daha acı oluyordu. Bundan sonra kendimi uzun bir süre farkındalık yolunda gelişmeye ve değişmeye adadım. Sonra ki iki sene gerek kampta gerekse bireysel çalışarak öğrendiklerini pekiştirdim, yapılan hataları gördüm. Tek gerçek kendi potansiyelimizdi, öğrenmemiz gereken şey ise bunu kullanabilmekti. Yemek bağımlılığının yerine çarenin bağımlılık olarak sunulması bizi yeniden geriye götüren tek nedendi. Sistem bizi kendi çarelerine bağımlı kılıyordu ve işimiz bittiği an eskiye dönüyorduk.

 

İdeal kilomu, bu kiloda kalıcı olabilmenin yolunu, sağlığımı, özgürlüğümü ve özgüvenimi yeniden kazandım. Tekrar elime aldığım potansiyelimin kontrolüyle hayata yeniden BEN DE VARIM dedim. 47 kilo verdim ve fışkıran enerjim sayesinde hızımı alamayıp ilk kez maraton koştum, sporu zayıflamak için değil keyif için yapmayı seçtim… Sağlığım mı? Tansiyon ilacından kısa bir sürede kurtuldum, şekerim normale döndü, allerjilerim tamamen geçti ‘artık iğneyi taşımana gerek yok’ dedi doktor, inanılmaz ama safra kesem kurtuldu ve hiç bir yorgunluk alameti, ağrı sızı kalmadı.

hakkimizda

Kilolu olma psikolojisini ve bunun altında yatan gerçekliği bizzat yaşayıp çözümü gördüğüm için dünyanın en şanslı insanlarından olduğumun bilinciyle; kişisel tecrübelerim ve bu süreçte sahip olduğum donanım ve profesyonel çalışmalarımla; ŞİMDİ, bu farkındalığı paylaşmanın, yol göstermenin, ihtiyacı olana o eli uzatabilmenin sorumluluğum ve varolma nedenim olduğu inancıyla YOLA KOYULDUM…

11034226_888084081244092_3455854593222541384_n

 

Sahip olduğum sertifikalar;

Uluslararası Sağlık ve Beslenme Koçluğu Sertifikası

Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifikası

Uluslararası EFT uygulayıcısı sertifikası

Uluslararası Profesyonel Eğitim Danışmanlığı Sertifikası

Atletizm Lisanslı Aktif Sporcu

Egedeniz Spor Kulübü kurucusu ve başkanı